Dopravní situace poblíž některých, a nejen pražských škol je skutečně neutěšená. Chybějí přechody, mnohdy i bezpečné chodníky, a tak není divu, že se děti do školy bojí chodit pěšky. Potvrzují to i školní průzkumy, kde přibližně čtvrtina dětí ze základních a středních škol v hlavním městě považuje svou cestu do školy za nebezpečnou. Ať už jim ji to komplikuje složitá městská doprava nebo neudržovaná veřejná prostranství, důsledky jsou jasné: bojí se děti, bojí se rodiče. A tak čtvrtina rodičů vozí děti raději do školy autem, i když často bydlí nedaleko. Navíc tím rodiče vyřeší i svůj nejběžnější problém zvaný „nestíháme.“
Mnoho faktorů tedy nahrává tomu pořídit si pro dopravu dětí do školy, a dalších míst, bezpečný a spolehlivý rodinný vůz. Ale jak takové auto správně vybrat, a to i s ohledem na finanční možnosti? Rodinné auto by mělo být především bezpečné, spolehlivé a neměl by chybět pořádný úložný prostor. Ovšem pořízení takového vozu, aby odpovídal všem požadavkům, může být značně nákladná záležitost, a navíc v současné době nemusí být vůbec nikde k sehnání.
Ale optimální řešení se nabízí a tím je zánovní vůz, jednak se tím dá předejít nekonečně dlouhému čekání na nový vůz z autosalonu a v neposlední řadě se dá ušetřit, a to velmi podstatně. Cenová úspora v tomhle případě může být až 40 % oproti novému vozu. A ještě i další důvody hovořící po zánovní vůz jsou podstatné: parametry nového vozu, minimální kilometrový nájezd, stáří jen několik měsíců a tovární záruka. A co se týká posledního argumentu, ne na zánovní vůz opravdu nečekáte, protože se zánovním vozem odjíždíte ještě ten den. Ale přesto si pospěšte – ve škole už zvoní!